Angela Landowska
Artykuły
Podnoszenie wibracji – otoczenia, pomieszczeń i siebie z użyciem kamieni.

Podnoszenie wibracji – otoczenia, pomieszczeń i siebie z użyciem kamieni.

Jak podnieść swoją wibrację? Jak podnieść wibrację miejsca, ogrodu, okolicy, domu, pola, pomieszczeń czy siebie? Zastanawiasz się jak unieść częstotliwość swojego otoczenia? Chciałbyś przystąpić do działania, ale nie wiesz od czego zacząć? Jeśli tak to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie 🙂

W dzisiejszym zabieganym świecie coraz więcej osób szuka prostych sposobów na podniesienie wibracji swojego otoczenia, w tym działek, balkonów, ale i siebie. W różnych kulturach istnieje mądrość w której to właśnie kamienie przedstawiane są jako te które posiadają ogromny pozytywny wpływ na wibracje nasze, domu i środowiska. Kamienie posiadają energetyczne właściwości i mogą wpływać bardzo różnorodnie na atmosferę, nastrój, oczyszczanie, harmonię, a nawet nasze samopoczucie.

Kamienie działają na nasz organizm na zasadzie rezonansu, więc są w stanie silnie oddziaływać na nasze emocje lub stany.

Oto kilka sposobów, jak można wykorzystać kamienie w celu podniesienia wibracji. Zaczniemy od podwórka i okolicy, stopniowo zbliżając się do naszego domu, a na koniec zwrócimy się do centrum czyli naszej istoty. No to zaczynamy 🙂 

Kamienne ogrody czyli oddziaływanie na otoczenie. 

Możesz stworzyć mały ogród z kamieniami, w którym umieszczasz kamyki o różnych kształtach, kolorach i wzorach. Możesz utworzyć mini labirynt, kopczyk lub inne wzory za pomocą kamieni. Skały przyciągają obfitość, zrównoważenie, uziemienie, plony, mogą służyć jako spirale zielne, a nawet miejsca mocy.

Kamienne labirynty 

Labirynty są często wykorzystywane jako narzędzia do medytacji, kontemplacji i podnoszenia wibracji zarówno miejsca jak i człowieka. 

 1. Medytacja i refleksja. Kamienne labirynty są idealne do medytacji i kontemplacji. Wchodzenie i śledzenie ścieżki labiryntu może pomóc w skupieniu uwagi, uspokojeniu umysłu i wewnętrznym oczyszczeniu. Podczas medytacji w labiryncie możesz skupić się na podnoszeniu wibracji swojego wnętrza i wokół siebie.

 2. Ruch i intencje. Podczas przechodzenia przez kamienne labirynty, warto zwrócić uwagę na sposób, w jaki się poruszasz. Możesz skoncentrować się na powolnym, świadomym ruchu i kierować swoje intencje na podnoszenie wibracji miejsca i swojej energii. Możesz wyobrażać sobie, że oczyszczasz się z negatywnej energii i przyjmujesz tę pozytywną.

 3. Rytuały i ceremonie. Kamienne labirynty mogą być również wykorzystywane w rytuałach i ceremoniach, które mają na celu podniesienie wibracji miejsca. Możesz przeprowadzić ceremonię dziękczynną, modlitewną lub oczyszczającą, wchodząc i śledząc ścieżkę labiryntu. Możesz także użyć kadzidła, świec, instrumentów muzycznych lub innych elementów, które pomagają Ci tworzyć pozytywną atmosferę.

 4. Pielęgnacja i oczyszczanie. Ważne jest, aby regularnie pielęgnować i oczyszczać kamienne labirynty. Możesz usuwać liście, piasek czy inne zanieczyszczenia, które mogą się na nich pojawić. Możesz także czasami używać metod oczyszczających energię, takich jak biała szałwia lub śpiew, aby odświeżyć i oczyszczać energię wokół labiryntu.

Kamienne kopczyki

Kamienne kopczyki, nazywane również miejscami mocy, są ważnym elementem wierzeń i praktyk religijnych słowiańskiej tradycji. W wierzeniach Słowian istniało przekonanie, że niektóre miejsca były nasycone energią duchową, której można było używać w różnych celach takich jak leczenie czy ochrona.

Były one budowane poprzez układanie kamieni w charakterystyczne formy, takie jak kopce, stosy lub okrągłe piramidki. Słowianie uważali, że te struktury były swoistymi punktami skupiającymi energię duchową.

Miejsca mocy kamiennych kopczyków były wykorzystywane do modlitw, rytuałów, praktyk leczniczych i ceremonii. Słowianie wierzyli, że kontakt z tymi miejscami pozwalał na komunikację z duchami przodków i źródłem. Kopczyki miały również funkcję ochronną, chroniącą przed złymi mocami. Kopczyki tworzono zarówno we włościach jak i na obrzeżach, albo w miejscach wykazujących się wysoką energetyką.

 1. Wybierz kamienie o różnych kształtach, kolorach i rozmiarach. Możesz wybrać kamienie które przyciągają Twoją uwagę.

 2. Znajdź odpowiednie miejsce na działce czy w ogrodzie (możesz taki kopczyk stworzyć także u siebie w mieszkaniu).

 3. Rozłóż kamienie przed sobą i zastanów się nad ich ułożeniem. Możesz poeksperymentować z różnymi układami i kombinacjami. Możesz również dodać inne elementy, takie jak muszle, drewno czy kryształy, jeśli chcesz.

 4. Rozpocznij układanie kamieni, tworząc kopczyk. Możesz zacząć od większych kamieni na dole i stopniowo dodawać mniejsze na górze. Możesz również eksperymentować z różnymi kształtami i układami, aby stworzyć interesujące wzory.

 5. Dodaj intencję. Podczas układania kamieni, możesz także skupić się na swoich intencjach i pozytywnych myślach. Możesz skoncentrować się na podnoszeniu wibracji pomieszczenia, wprowadzeniu harmonii, spokoju, siły czy jakiejkolwiek innej pozytywnej energii, która Cię interesuje.

 6. Po ułożeniu kopczyka, ważne jest, aby dbać o niego i utrzymywać go w czystości. Możesz regularnie oczyszczać kamienie za pomocą okadzania liśćmi dębu, klonu lub białej szałwii. 

Kamienne kręgi i wzory spiralne.

Tworzenie kamiennych kręgów, wzorów ciągu Fibonacciego oraz spirali ziołowej wpływa korzystnie na podniesienie częstotliwości ziemi i działki. *spirala ziołowa – dzięki wykorzystaniu przestrzeni w pionie i w poziomie, dostarcza nam obfitych zbiorów zużywając wielokrotnie mniej miejsca niż przy tradycyjnej uprawie. Pozwala uprawiać własne zioła nawet tym, którzy nie mają ogrodu można ją umieścić na tarasie czy niedużym balkonie.

 1. Znajdź odpowiednie miejsce na działce, gdzie chcesz stworzyć kamienne kręgi lub spirale ziołowe. Zbierz kamienie o różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Możesz wybrać kamienie, które przyciągają Twoją uwagę.

 2. Zaplanuj wzór, który chciałbyś stworzyć zanim zaczniesz układać kamienie. Może to być ciąg Fibonacciego, krąg lub inny wzór, który Cię interesuje. Możesz nawet skorzystać z papieru i ołówka, aby narysować schemat, zanim przystąpisz do układania kamieni.

 3. Rozpocznij układanie kamieni tworząc wzór, spiralę lub krąg. Możesz zacząć od większych kamieni na zewnątrz i stopniowo dodawać mniejsze kamienie wewnątrz. Możesz także eksperymentować z różnymi kształtami i układami, aby stworzyć interesujący wzór.

 4. Nadaj intencje i medytuj w działaniu. Podczas układania kamieni, możesz skupić się na pozytywnych intencjach i medytować na temat podnoszenia częstotliwości ziemi i miejsca swojej obecności. Możesz wyobrażać sobie, jak energia rośnie i rozprzestrzenia się wokół stworzonego wzoru. możesz zrobić krąg i siadać w jego centrum celem medytacyjnym i wnikliwszego wglądu.

 5. Po ułożeniu kamiennej struktury, ważne jest, aby regularnie dbać o nią i utrzymywać ją w radości. Możesz również czasami dodawać nowe kamienie lub zmieniać układ, jeśli masz taką potrzebę.

Kamienie w Twoim domu. Jak dbać o energię i higienę energetyczną.

Tutaj skupimy się na tym jak najbliższa przestrzeń wokół ciebie czyli mieszkanie, dom czy pokój pracuję z Tobą i na moment pozostańmy z tą energią. Wszystko co jest – jest żywe, a wszystko co żywe – jest. Każdy obiekt w Twoim otoczeniu gromadzi energię. To mogą być Twoje meble, akcesoria, dodatki, ale i sama struktura domu czyli podłoga i ściany. A my się stale z tymi obiektami przenikamy i płynnie wibracyjnie wymieniamy. Dlatego tak ważne jest dbanie nie tylko o czystość w swoim domu, ale i o jego higienę energetyczną i życzliwość.

1. Umieść kamienie w strategicznych miejscach takich jak wejście domu i parapety. W ten sposób oczyszczasz swoją energię już przed wejściem do domu. 

2. Rozmieść skały pod łóżkiem albo na biurku gdzie będą filtrować negatywnie zebraną i skumulowaną energię oraz neutralizować wyładowania od telewizora czy komputera.

3. Pomyśl i poczuj gdzie chciałbyś umieścić kamienie. Prawdopodobnie w tym momencie Twoja intuicja właśnie podpowiedziała Ci takie miejsce, więc dobrze byłoby się do tego zastosować, ponieważ my tam wewnątrz dokładnie wiemy czego chcemy tylko za rzadko słuchamy naszego wewnętrznego głosu, dlatego tym razem poproszę Cię abyś za nim poszła i z przepływu tej mądrości skorzystała. 

4. Kamienie możesz poukładać na półkach wyżej głowy gdzie będą odpowiadać za strefę wyobrażeń i na podłodze gdzie symbolizować będą uziemienie. 

5. Kamienie możesz ułożyć w kręgu najlepiej na środku pokoju. Pamiętając jednak o tym, że tak jak przy domach kopułowych w centrum takiego miejsca istnieje bardzo wysoka energia i może Cię od dłuższego siedzenia wewnątrz rozboleć głowa. Według Hawkinsa w takim domowym kamiennym kręgu energia może przekraczać ponad 450hz. Dlatego obręb zalecam konstruować na zewnątrz gdzie energia inaczej się rozprowadza. Taki krąg dobrze się sprawdzi podczas rytuałów, ćwiczeń i medytacji.

Możesz też stworzyć linię przed wejściem do sypialni w ten sposób tworzysz kurtynę przed którą wraz z przejściem zostawiasz problemy i oczyszczasz się. Według pradawnych wierzeń taka linia chroni nas również przed intruzami działając jak zaklęcie ochronne.

6. W zależności od naszych potrzeb i równowagi skały możemy układać w miejscach wzmożonej potrzeby. Kamienie możemy używać jako te aktywne, pracujące, będące z nami połączonymi w jakimś rytualne * szczegóły dotyczące kamieni, rytuałów oraz tego jak podnieść swoją częstotliwość dostępne w mojej książce “Umiejętności Kamieni

Angela-Landowska-Umiejętności-kamieni
Angela-Landowska

Rytuały, afirmacje i kamienne medytacje – czyli podnoszenie wibracji własnej.

W celu scentralizowania naszej energii, skupienia, harmonizacji, podniesienia stopnia gęstości naszej wewnętrznej częstotliwości przychodzą i nas wspomagają rytuały i medytacje.

 1. Praktykowanie rytuałów i afirmacji pomaga w podnoszeniu wibracji. Możesz tworzyć rytuały dziękczynne, oczyszczające czy manifestacyjne, które są zgodne z Twoimi przekonaniami i wartościami. * o tym także przeczytasz  w mojej książce

 2. Trzymając kamień w dłoni możesz codziennie do siebie powtarzać piękne, karmiące, budujące i pozytywne sformułowania, które wzmocnią Twoją wiarę w dobro, miłość i obfitość. Kamienie mają moc gromadzenia energii toteż taki kamień będzie zawsze emanował jasną świetlistą energią i w momentach jej braku uwierz, że będzie przecudownie oddawał to czym go wcześniej zapełniłaś.

 3. Medytacje z kamieniami są często wykorzystywane podczas sesji relaksacyjnych. Możesz trzymać kamień w dłoniach lub umieścić go na wysokości serca podczas medytacji i przetransmitować do niego dobro i światło. pomagają nam skupić uwagę, wchodzić w głębsze stany będąc przy tym uziemionym. Kamienie takie jak bursztyn, kryształ górski lub kwarc mogą pomóc we wnikliwej analizie, oczyszczeniu i napełnieniu się miłością.

 4.  Wglądy to doskonała praktyka która pomaga wyciszyć umysł, uspokoić emocje i podnieść częstotliwość. Możesz poświęcić kilka minut dziennie na to ukojenie, skupiając się na oddechu i obserwacji swoich myśli. Możesz także wykorzystać techniki oddechu, takie jak głębokie oddychanie brzuchem, aby wprowadzić harmonię i spokój do swojego wnętrza.

Warto pamiętać, że podnoszenie wibracji miejsca, pomieszczeń, działek i siebie jest procesem bardzo wnikliwym i personalnym i każdy może znaleźć swoje własne sposoby na to co działa dla niego najlepiej. Kluczem jest otwartość, świadomość, obecność i praktyka. Wypróbuj różne techniki i odkryj te, które najlepiej rezonują z Twoją energią i potrzebami. Pamiętaj, że tworzenie pozytywnej atmosfery wokół siebie to nie tylko korzystanie z zewnętrznych narzędzi, ale także praca nad sobą, rozwijanie pozytywnych myśli i empatii w stosunku do innych.

Powodzenia !

Pozdrawiam słonecznie 🌞
Angela Landowska

Twój koszyk0
Brak produktów w koszyku!