• Angela Landowska

Konsultacja + Kamień żywiołu Kwintesencji

190.00


Konsultacja

Prowadzę konsultacje terapeutyczne, arteterapeutyczne. Wykładam zajęcia z plastyki sensorycznej, sensoplastyki, malowania intuicyjnego.

Podczas moich sesji łączę style różnych dziedzin z zakresu psychologii oraz obszernych płaszczyzn environmental art, land art, naturalnej sztuki, zdrowia, rozwoju, a także świadomego zrównoważonego wzrastania. Ta forma terapii wspiera podczas procesów: Wyrażania emocji, Radzenia sobie ze stresem i traumą, Przepracowywania nałogów, Poprawy samooceny, Rozwijania świadomości, Usprawniania komunikacji, Redukcji objawów zaburzeń zdrowia psychicznego.

Arteterapia to forma terapii, która wykorzystuje proces twórczy i artystyczny do wsparcia zdrowia psychicznego, emocjonalnego i fizycznego. Praktyka ta angażuje w różne formy sztuki, takie jak malarstwo, rzeźba, rysunek czy kolory, aby pomóc im wyrazić siebie i zrozumieć swoje uczucia. Oto kilka obszarów, w których arteterapia może być pomocna:

Wyrażanie emocji: Pozwala ludziom wyrazić swoje emocje w sposób, który może być trudny do opisania słowami. Proces tworzenia sztuki może pomóc w uwalnianiu zablokowanych uczuć i zidentyfikowaniu ich.

Radzenie sobie ze stresem, uzależnieniem i traumą: Osoby doświadczające stresu lub traumatycznych przeżyć mogą znaleźć ulgę w procesie twórczym. Praca nad sztuką może pomóc w procesie przetwarzania traum, uzależnień i rozładowywaniu napięcia emocjonalnego.

Poprawa samooceny: Praca nad twórczymi projektami może pomóc w rozwijaniu poczucia własnej wartości i pewności siebie. Proces twórczy umożliwia eksperymentowanie, popełnianie błędów i uczenie się na nich, co może przyczynić się do wzrostu pewności siebie.

Rozwijanie świadomości: Arteterapia może pomóc w zwiększaniu świadomości siebie i otoczenia. Poprzez skoncentrowanie się na procesie twórczym, ludzie mogą bardziej świadomie doświadczać swoich myśli, uczuć i bodźców zewnętrznych.

Poprawa komunikacji: Dla niektórych ludzi trudno jest wyrazić swoje myśli i uczucia słowami. Arteterapia oferuje alternatywny sposób komunikacji, co może być szczególnie korzystne dla osób, które mają trudności w werbalnym wyrażaniu się.

Redukcja objawów zaburzeń zdrowia psychicznego: Arteterapia może być stosowana jako dodatkowa terapia dla osób z zaburzeniami psychicznymi, takimi jak depresja, zaburzenia lękowe czy PTSD. Pomaga to w radzeniu sobie z objawami i poprawie ogólnego samopoczucia.

ARTETEREAPIA

Wyrażanie emocji, Radzenie sobie ze stresem, uzależnieniem i traumą, Poprawa samooceny, Rozwijanie świadomości, Poprawa komunikacji, Redukcja objawów zaburzeń zdrowia psychicznego. Arteterapia to terapia artystyczna, która łączy różnego rodzaju formy sztuki (m.in. plastykę, rzeźbę, rysunek, taniec) w procesie terapeutycznym oraz rehabilitacyjnym dzieci i dorosłych.


Malowanie Intuicyjne polega na połączeniu się z swoją duszą i pójściem za głosem intuicji. Bez schematów, wytycznych czy konstrukcji. Jesteś tylko Ty, pigmenty, papier, pergamin czy płótno. Malowanie intuicyjne polega na rozwijaniu swojej świadomości, duchowości, kreatywności, otwarciu serca, wejściu w podświadomość, nadświadomość i skomunikowaniu się ze swoim wnętrzem.

Sensoplastyka to zajęcia plastyczne z wykorzystaniem wszelkiego rodzaju kolorów, faktur, konsystencji a nawet smaków jak ma to miejsce w przypadku użycia pigmentów roślinnych. Sensoplastyka oddziałuje na wszystkie zmysły jednocześnie i pomaga dzieciom i dorosłym rozwijać nieskrępowaną aktywność na wszelkich kreatywnych i kreacyjnych płaszczyznach.

Arteterapia znajduje zastosowanie także w terapii seniorów, gdzie jest doskonałym sposobem na usprawnianie intelektualne, fizyczne oraz zdolności psychosomatyczne. Wpływa na poprawę jakości zmysłów, integralności i weń odczuwania.

Podczas sesji dobieram jakość i materiały najbardziej dobrane pod indywidualne potrzeby i możliwości. Możemy się spotkać zarówno w moim gabinecie jak i podczas sesji online. Jeśli czujesz przestrzeń pod zmianę i chęć pracy nad integralnością ~ to zapraszam.

NA KONSULTACJĘ ZE MNĄ

ZAREZERWUJ SOBIE PRZYJEMNIE CZAS.


Na sesję przygotuj dla siebie jeden przedmiot sprawiający ci radość to może być naprawdę cokolwiek, koc, poduszka, długopis, książka, świeczka zeszyt czy szalik. Chodzi o to abyś miał/a to przy sobie i mógł/a się tym okalać albo to dotykać podczas terapii.

Zabierzesz ze sobą kartkę papieru lub zeszyt oraz kredki, flamastry lub farby w ostateczności to może być choćby i długopis.

Podczas sesji poproszę Cię o namalowanie rysunku – pamiętaj, że nie ma czegoś takiego jak poprawne lub piękne malowanie. Wszystko co wyrasta z Ciebie jest piękne, jest sztuką, bo każda żywa i szczera materia tym jest.

Podczas konsultacji przeprowadzę z Tobą rozmowę, a gdy rysunek się pojawi, poproszę Cię o przesłanie go do mnie @ lub inną dogodną dla Ciebie formą i objaśnię podsumowanie sesji.

Po przeprowadzonej konsultacji omówię z Tobą moje wnioski i potencjalne rozwiązania, oraz przedstawię dopasowany do Twoich potrzeb kamień. Nakreślę Ci jak należy go używać i jakie rytuały będą najbardziej skuteczne. Jeśli rytuał to dla Ciebie za dużo, opowiem jak samo posiadanie i  rozmieszczanie minerału w domu i wokół Ciebie będzie Ci w stanie poprawiać humor i podnosić jakość każdego dnia. (*w zależności od potrzeb możemy się nim energetyzować, uspokajać, uziemiać, oczyszczać).


Kamień Żywiołu Kwintesencji

Żywioł kwintesencji, eteru ~ Jego cechy to subtelność, sensualność, zagłębienie się w siebie, miękkość, lekkość i medytacyjny stanu umysłu.

Żywioł kwintesencji według ajurwedy występuje w pustych przestrzeniach wewnątrz ciała: w ustach, w nosie, w brzuchu, w płucach, w krtani, w przewodzie pokarmowym, układzie oddechowym, w naczyniach krwionośnych i limfatycznych oraz w komórkach i tkankach.


Kamienie, minerały i skały naszego kraju, żywioł kwintesencji: Taki kamień dla każdego oznaczał będzie coś innego, dlatego by przypisać go do osoby przeprowadzam z nim konsultację i indywidualnie dopasowuję go do potrzeb.

Wzorem którym podąża nasza energia jest świadomość. Dlatego skała dobierana jest na dany moment. Najlepiej uwzględniając nasze miejsce i stan psychiczny. By wskazać taki kamień należy najpierw sprawdzić i stwierdzić kim jesteśmy w określonym momencie i jaki kamień potęguje nasze działania, czyli dosza, vata, pitta i kapha i życiowa równowaga.