• Angela.Landowska
  • Angela.Landowska
  • Angela_Landowska_kamienie_1
  • Angela_Landowska_kamienie_11
  • Angela-Landowska
  • Angela-Landowska
  • Angela_Landowska_kamienie_8
  • Angela_Landowska_kamienie_7
  • Angela Landowska

Kamienie żywiołu ~ Woda 3 szt.

25.00

Łączona jest ze sferą emocjonalną, odczuwaniem i intuicją. Odpowiada za swobodny przepływ, flow, kreatywność, tworzenie, wyrażanie siebie, płynność, ruch, czystość i uleczenie. Spokój, odpuszczenie, przepływ. Ukojenie ran i strat, objęcie siebie w sobie. Akceptacja.

kamienie, minerały i skały naszego kraju. żywioł woda: kryształ górski, kwarc mleczny, kwarc różowy, cytryn, chryzopraz, chalcedon, magnetyt, hematyt, piryt, skalenie, kalcyt, mik.

Kamienie tego żywiołu są bardzo wspierające gdy pragniesz odpuszczenia, pożegnania, przyjęcia spokoju, uzdrowienia i wybaczenia. Jeśli masz zatkaną przeszłość i wspomnienia, które nie pozwalają się uwolnić i ruszyć naprzód, ciążą ci wina i pretensje do samego siebie. A w zamian za to chciałbyś mieć miejsce na to by zaprosić świeże, czyste i uzdrowione ? To to będą odpowiednie kamyki dla Ciebie 🙂

Każdą realizację obdarowuję słonecznym jutowym woreczkiem (który jest stworzony z rośliny o tej samej nazwie).

OGIEŃ


Żywioł Ognia ~ odpowiada za emocje, witalność, aktywność, działanie, energię, dynamikę. To brak lenistwa, zdecydowanie, pewność siebie, siła, transformacja, oczyszczanie organizmu, trawienie, libido, doenergetyzowanie, łatwość w przejawianiu, kreatywność, entuzjazm. Element ognia istniał jako pierwszy. Prezentuje suchość i upał. Ogień jest twórczy, życiodajny. Zaś jego pasywny biegun rozkładający i pasywny

Kamienie, skały magmowe naszego kraju, żywioł ogień: gabro melafir, granit, porfir, pegmatyt, dioryt, andezyt, bazalt, perydotyt, diabaz.

Kamienie tego żywiołu są bardzo pomocne gdy czujesz, że brak Ci sił, pasji, kreatywności lub namiętności. Czujesz się bardzo wyjałowiony, wyzuty z energii, jesteś w depresji, nie widzisz sensu życia i działania, to w takich okolicznościach zalecam użycie kamienia żywiołu ognia. Jeśli chcesz zaprosić energię, żywotność i witalność do swojego wnętrza to to będzie najbardziej odpowiednia skała.

POWIETRZE


Żywioł Powietrza ~ odpowiada za wyobraźnię, myśli i wartości, to również wizualizowanie, idee, duchowość. To przenikliwość, wszechobecność, elastyczność. Odpowiedzialny jest również za oczyszczenie myśli (przewianie ich, odświeżenie, świeżość), miejsce i gotowość na nowe, zmiana. przyjmowanie i lekkość. Powietrze powstało z połączenia wody i ognia. Stanowi wyrównanie między tymi biegunami. Prezentuje upał. Powietrze w równowadze daje życie, w zaburzeniu je niszczy.

Kamienie, skały osadowe naszego kraju, żywioł powietrze: tuf, zlepieniec, brekcja, wapień, krzemień, lidyt, piaskowiec.

Kamienie tego żywiołu są dobroczynne gdy zechcesz oczyścić stare przekonania i uprzedzenia. Chcesz być w przyjmowaniu i mieć w tym lekkość. Chcesz robić jedną rzecz na raz i do doprowadzać ją do końca. Chcesz zrobić miejsce na nowe, dobre i świeże. Szukasz celu inspiracji i natchnienia? Czujesz, że w Twojej głowie zalegają myśli których nie chcesz albo Ci szkodzą. To najskuteczniejszym będzie kamień żywiołu powietrza 🙂

WODA


Żywioł Wody ~ łączony jest z odczuwaniem i intuicją. Odpowiada za swobodny przepływ, flow, kreatywność. Wybrzmiewa wyrażaniem siebie, tworzeniem, to również płynność, ruch, czystość i uleczenie. Spokój, odpuszczenie, przepływ. Akceptacja. Ukojenie ran i strat, objęcie siebie w sobie. Woda przedstawia zimno, zwężanie i wilgoć. Jest twórcza i życiodajna. Jej pasywny biegun rozpuszczający i fermentujący.

Kamienie, minerały i skały naszego kraju, żywioł woda: kryształ górski, kwarc mleczny i kwarc różowy, cytryn, chryzopraz, chalcedon, magnetyt, hematyt, piryt, skalenie, kalcyt.

Kamienie tego żywiołu są bardzo wspierające gdy pragniesz odpuszczenia, pożegnania, przyjęcia spokoju, uzdrowienia i wybaczenia. Jeśli masz zatkaną przeszłość i wspomnienia, które nie pozwalają się uwolnić i ruszyć naprzód, ciążą ci wina i pretensje do samego siebie. Chciałbyś mieć miejsce na to by zaprosić świeże, czyste i uzdrowione? Myślisz jak pobudzić w sobie kreatywność i zaprosić energię twórczą. Jeśli tak to będą to odpowiednie kamyki dla Ciebie 🙂

ZIEMIA


Żywioł Ziemi ~ łączy się z ciałem fizycznym, siłą i stabilnością, daje nam ugruntowane. Jesteśmy z ziemia i drzewami połączeni oddechem, gdy my wydychamy, rośliny to wdychają. Ziemia odpowiada za oparcie, uziemienie, poczucie bezpieczeństwa, pokarm, zdrowie, bycie tu i teraz i odczuwanie, schronienie. To także niezłomność i konsekwencja. Element ziemi powstał z połączenia wspominanych wcześniej elementów i to dopiero on je ze sobą scala i łączy.

Kamienie, skały metamorficzne naszego kraju, żywioł ziemi: gnejs, łupek łyszczykowy, hornfels, migmatyt, kwarcyt, serpentynit, amfibolit, eklogit i marmur.

Kamienie tego żywiołu są bardzo przydatne gdy czujesz, że chcesz się ugruntować. Twoje myśli są obleciane, chciałbyś się zintegrować w obecnej chwili. Brak Ci poczucia bezpieczeństwa. Chcesz się skupić na pieniężnej stronie życia i przyciągnięciu do siebie ich możliwości i potencjału. Czujesz się nieprzywiązany do niczego? Ok – to właśnie kamień tego żywiołu jest dla Ciebie 🙂

KWINTESENCJA

ETER

(kamień dostępny tylko z usługą “Konsultacja“)

Żywioł kwintesencji, eteru ~ zawiera w sobie wszystkie elementy, ale nie jest żadnym nich. Jego cechy to subtelność, sensualność, zagłębienie się w siebie, miękkość, lekkość i medytacyjny stanu umysłu.

Według Ajurwedy występuje w pustych przestrzeniach wewnątrz ciała: w ustach, w nosie, w brzuchu, w płucach, w krtani, w przewodzie pokarmowym, układzie oddechowym, w naczyniach krwionośnych i limfatycznych oraz w komórkach i tkankach.

Kamienie, minerały i skały naszego kraju, żywioł kwintesencji: Taki kamień dla każdego będzie oznaczał coś innego, by przypisać go do osoby musiałabym przeprowadzić z nim konsultację i indywidualnie dopasować go do potrzeb.

Wzorem którym podąża nasza energia jest świadomość. Dlatego skała dobierana jest na dany moment. Najlepiej uwzględniając nasze miejsce i stan psychiczny. By wskazać taki kamień należy najpierw sprawdzić i stwierdzić kim jesteśmy w określonym momencie i jaki kamień potęguje nasze działania, czyli dosza, vata, pitta i kapha i życiowa równowaga.

Zapraszam do konsultacji na pewno się w tym spotkamy 🙂


JAKI LĄD, TAKA POTRZEBA


Każda ziemia rządzi się swoimi prawami i wartościami. Otrzymujemy na swoim lądzie to co jest nam najbardziej potrzebne. W zależności od położenia różni się nie tylko struktura piasku, klimatu ale i roślinność i minerały.

W każdym regionie wyrastają rośliny najbardziej potrzebne w tym obszarze. Tak jest również z minerałami. W naszym położeniu znajdują się skarby, które rezonują z nami silniej i przyspieszają wymianę energetyczną.

Nic w tym dziwnego ponieważ tak jak relację w rodzinie tak i relacja z przyrodą i otoczeniem wywierają na nas silniejsze stany i emocje.

To niemal tak jakby spotkać się z praprzodkiem i zanurzyć się w jego mądrości wynikającej z opowieści potęgi czasu. A te opowieści szepczą o nas, o słowiańskiej ziemi, o słońcu i historiach zawartych w naszych minerałach.

KAMIENIE SPROWADZANE Z ZAGRANICY – ZASTANÓW SIĘ


Odwrotnie się dzieje, gdy trzymamy kamienie sprowadzane z zagranicy. Praca przy kamieniołomach i wydobyciu kamieni często przyczynia się do handlu ludźmi, eksploatacji terenów naturalnych, niszczeniu terenów objętych rezerwatami, wyzyskiem na pracownikach. Niestety do negatywów należy także dodać iż kamienie sprowadzane podczas transportu znacznie przyczyniają się do zanieczyszczeń powietrza i mocnego powiększania śladu węglowego.

Takim rozwiązaniom jako ludzie świadomi powinniśmy mówić nie i szukać rozwiązań lokalnych, naszych, mądrych i prawdziwych. Kamienie sprowadzane z zagranicy często zawierają w sobie energię ludzi którzy nie tylko je wydobyli, ale także obrabiali i transportowali. To dużo niepewnej energii i jeśli ktoś nie potrafi kamieni oczyścić z tejże poświaty zamiast sobie pomóc może nieźle zaszkodzić.

POLSKA TO BOGACTWO MINERAŁÓW I JAKOŚCI


Mamy pod naszym nosem skarby o których inni mogą tylko marzyć. Chociaż w plejstocenie pod lodem znajdowała się prawie cała Polska, to najwięcej pamiątek po epoce lodowcowej możemy zaobserwować w północnej części kraju. Tam na powierzchni i w glebie znajdują się bardzo liczne fragmenty skał przyniesione razem z lodem ze Skandynawii.

Dwadzieścia tysięcy lat temu cała północna Polska znajdowała się pod grubą warstwą lodu. Na terytorium naszego kraju lądolód dotarł ze Skandynawii, przynosząc ze sobą liczące ponad miliardy lat pamiątki dawnej historii. Pamiątkami tymi są fragmenty skał, w tym niekiedy olbrzymie głazy, nazywane głazami narzutowymi (eratykami i narzutniakami).

ZBIERANIE KAMIENI


Osobiście wszystkie kamienie zbieram własnoręcznie, nie kupuje, nie nabywam. I szczerze i moralnie Wam to z serca polecam. Kamienie można spotkać na brzegu morza tuż po sztormie, nad rzekami i strumieniami, podczas górskich wędrówek, albo podczas survivalowych podróży leśnych czy rejsach po mazurskich jeziorkach.

Każdy zebrany przeze mnie kamień został osobiście zapytany czy wyraża zgodę aby brać udział w takim przedsięwzięciu i szukaniu dalszych przygód. Niektóre kamienie się nie zgadzają i ja to szanuje. Zabieram tylko te które tego chcą i pragną pomagać nam ludziom swoją ogromną potężną wiedzą, pięknem i mądrością. Zatem następnym razem gdy najdzie Cię ochota na podniesienie kamienia serio zapytaj go czy nie ma żadnej rodziny, czy sobie tego życzy, czy wyraża na to zgodę. W życiu wszyscy mamy jedną nadrzędną cechę i jest nią wolna wola i dotyczy ona zarówno Ciebie, mnie i każdej napotkanej współistniejącej materii.

Powodzenia w tej pięknej eksploracji i poszukiwaniach przygód podczas wędrówek po Polskiej Ziemi urodzaju !

Dla zainteresowanych nagrałam filmy w których szerzej opowiadam o każdej z grup kamieni oraz o tym jak je dopasowywać indywidualnie do siebie. Istnieje również możliwość spersonalizowanej konsultacji gdzie przeprowadzimy test w którym opowiesz mi o sobie i ja na tej podstawie wybiorę kamienie specjalnie dla Ciebie.

Niechaj słońce będzie z Tobą 🌞
Angela Landowska

Może spodoba się również…